Dzieci Kobieta Rodzicielstwo

Jak złapać oddech w wakacje czyli letnie pomysły na relaks.

Wychodzi na to, że dzisiaj kolejny wakacyjny wpis. Jeśli jednak rozejrzymy się dookoła wcale nie wyda Wam się to dziwne. Jest lato, wakacje i aż chciałoby się ten czas wykorzystać w jakiś specjalny sposób. Pierwsza myśl jaka pojawia się w naszej głowie to wyjazd nad ciepłe morze albo bałtycka plaża. Jeziora na Mazurach, wyprawa w góry. Wszystko to wspaniałe możliwości ale co wtedy kiedy na żaden odległy wakacyjny wyjazd nie możemy sobie pozwolić. Budzi się w nas potrzeba spędzania czasu w swobodny sposób ale zostajemy w miejscu zamieszkania? Czy wtedy ten czas jest dla nas stracony i nie ma opcji żeby złapać wakacyjny oddech? Otóż nie. Jesteśmy idealnym przykładem na to, że nawet zwykłe wakacje w mieście mogą przynieść radość i przyjemne doznania. Dlatego dzisiaj zapraszam Was na moje letnie pomysły na relaks.

To kolejne nasze wakacje, które spędzamy bez wyjątkowych podróży. Mimo wszystko nie czuję  z tego powodu wielkiego smutku.  Ale inaczej było rok temu. Byłam zła, że nie wyjeżdżamy w żadnym wyjątkowym kierunku. Marzyłam o morzu albo egzotycznej plaży. Moje nastawienie do dwóch wolnych miesięcy było bardzo negatywne i nie mogłam dopatrzeć się w naszych planach żadnej opcji wypoczynku i wyjątkowości tego czasu. Myliłam się bardzo ale zanim do tego doszłam dużo czasu zmarnowałam na żale.

Wiele zmieniło się w moim podejściu dopiero wtedy, kiedy usiadłam i zastanowiłam się nad tym co sprawia, że wakacje stają się wyjątkowe.

Wolność i swoboda to wg mnie klucz do sukcesu, tym bardziej jeśli chodzi o wakacje naszych dzieci. Dlatego nawet jeśli nie wyjeżdżam nigdzie na wakacje mogę sprawić, że będą one wyjątkowo spędzonym czasem. Rok temu zrobiłam research internetu i mojego umysłu w poszukiwaniu wakacyjnych pomysłów. Szukałam czegoś co będzie wyjątkowe i zapadnie głęboko w pamięć a jednocześnie będzie zwykłe i dostępne dla każdego. Później wiele z tych punktów zrealizowałam z moimi dziećmi. Z czasem pojawiały się nowe możliwości, które dawały nam mnóstwo  radości. A im więcej pomysłów miałam tym mocniej przekonywałam się, że realizuje najfajniejszy sposób na lato w mieście.

Dziś pomysły sprawdzone przez nas rok temu. A rok temu mieliśmy naprawdę fajne wakacje. Jeśli chcecie zobaczyć kilka kadrów ze zwykłych wakacji u babci z zeszłego roku zapraszam Was do TEGO wpisu. Musicie mi uwierzyć na słowo, że moja dzieci wróciły z nich uśmiechnięte od ucha do ucha, a deszcz meteorytów oglądany w ciemności na polach czy nocne kąpiele w basenie to jedne z wielu wspomnień z jakimi wróciły.

Specjalnie dla Was mam dziś listę moich pomysłów na wakacyjne aktywności. Często to drobiazgi, które jednak pozwalają złapać oddech i poczuć, że lato to wyjątkowy moment roku. Jest tylko jeden sekret, który sprawi, że robiąc jedną z tych rzeczy poczujecie się wyjątkowo. Musicie pozwolić sobie na dziecięcą radość i odczuwanie wieloma zmysłami. Nie zamykajcie się w roli rodzica, która robi to dla radości dzieci albo dorosłego który realizuję jakąś listę. Pozwólcie sobie na bardzo dużo swobody, szalejcie z uśmiechem na ustach na równi z kilkulatkami.

2

 

Related Posts

No Comments

Leave a Reply

Close