Dzieci Lifestyle

Projekt 52

Jeśli wiecie jak to jest cierpieć na brak czasu a jednocześnie czuć, że muszę robić coś więcej ze sobą niż to na co mam czas na co dzień, wiecie jak bardzo potrzebna jest motywacja.

Właśnie teraz potrzebuję takiej odpornej na codzienność motywacji, która będzie mnie przyciągać do komputera choć raz w tygodniu. Dlatego ten projekt. Projekt 52 spodobał mi się już w grudniu kiedy czytałam u Antonoovka o cotygodniowym wyborze jednego najważniejszego zdjęcia z tygodnia. Moim zadaniem będzie raz w tygodniu dodać tutaj zdjęcie wraz z krótkim opisem.  Fajne jest to, że to taki rodzaj wpisu na blogu, który nie musi być bogaty w ciekawy i pracochłonny tekst, dlatego nawet po wyczerpującym tygodniu dam radę na tym jednym wpisie się skupić i go dodać. Może się więc okazać, że przez jakiś czas będziemy spotykać się tylko podczas cotygodniowych zdjęć związanych z projektem. Ale mimo wszystko dzięki temu regularnie będę tutaj zaglądać wspominając kilka słów o tym co dzieje się u nas, a o to również mi chodzi. Oprócz regularnych wpisów ważne jest też to, że dołączenie do tego projektu każe mi chwycić za aparat i robić zdjęcia. Bo choć bardzo chciałabym robić postępy w fotografowaniu nie uda mi się to jeżeli aparat będzie leżał na półce tygodniami. A tak to w tej chwili wygląda.

Dodatkowo projekt 52 sprawi, że zatrzymanie w kadrach naszej codzienności będzie niejako moim obowiązkiem. Biorąc aparat do ręki, robiąc zdjęcia nawet nieidealne zatrzymuje wspomnienia, które mógłby ulecieć gdybym ufała tylko swojej pamięci. Za parę miesięcy będę mogła wrócić, spojrzeć na te zdjęcia i przypomnieć sobie fajne momenty z ostatnich tygodni.

I zdjęcie. Wiecie, najfajniejsze chwile złapane na zdjęciach to te ze wspólnej zabawy Julianki i Lolka. I choć jest coraz więcej nieporozumień i pierwszych kłótni od nikogo Aleknader tak szybko nie uczy się wszystkiego jak od siostry. Nie trzeba im wiele żeby zacząć zabawę, wystarczą dorwane przypadkiem kaski rowerowe, klocki czy choćby czapki wyrwane podczas mojego układania na półce. Lubię przerywać to co robię brać aparat i robić im zdjęcia razem.

DSC_0535czarno białyJeśli ktoś z Was, czytających postanowi dołączyć do tego projektu dajcie znać w komentarzu, chętnie będę zaglądać i oglądać wasze zdjęcia. Chętnie zostawię też kilka słów od siebie, żebyście wiedzieli że byłam.

 

Related Posts

No Comments

Leave a Reply

Close