przemyślenia Rodzicielstwo

Idealni rodzice idealna rodzina..

Patrząc z boku wszystko wygląda super. Dzieci śliczne, zdrowe, mądre wszystkiego uczą się od razu bez problemów.
Pielucha pożegnana przed drugimi urodzinami bez większych wpadek, jedzą wszystko, smoczka nie używają ząbkują lajtowo, grzecznie się bawią, mało płaczą, prawie nie chorują a w nocy śpią.

Rodzice ich nigdy się nie kłócą, zawsze o wszystkim rozmawiają nie maja pretensji do siebie a mają czas dla siebie. Wszystko planują i zgodnie z tymi planami wszystko im wychodzi..

Czy to realne?
Czy tylko ja starając się choć w kilku procentach działać wg tych zasad potykam się na każdym kroku.. A podnosząc się patrzę i widzę, że to znowu nie tak jak miało być. Bo cóż z tego, że ja planuje skoro z tych planów najczęściej nic nie wychodzi. Zawsze coś wypadnie co plany przekreśli albo chociaż skomplikuje. A dziecko moje choć cudowne i kochane nie chce być zawsze zdrowe, uczyć się wszystkiego z łatwością i bez problemowo się „wychowywać”

I raz po raz zatrzymuje się, zastanawiam czy to ze mną jest coś nie tak bo jak inaczej. Jak to możliwie, że choć się staram małżeństwo idealne nigdy nie jest a dziecko i złości i irytuje czasami. Nie wszystko idzie zgodnie z planem.     A raczej mało co można zaplanować..

I mimo, że najcenniejsze co mam to moja rodzina to często ma ochotę wyjść i wrócić za tydzień. Czy to tylko ja nie potrafię, popełniam błędy i ponoszę porażki a idealne rodziny naprawdę istnieją..??

Zbyt mało mojej pracy starań, zaangażowania..?

 

Related Posts

12 komentarzy

 • Reply
  mama Piotrusia i Bartusia
  16 sierpnia 2013 at 09:51

  nie ma idealnych nie ma ! każdy popełnia błędy i pociesze Cię ja też mimo wilekiej, olbrzymiej miłości do dzieci i męża czasem też mam ochotę od nich odpocząć

  • Reply
   monpetitmonde
   21 sierpnia 2013 at 21:09

   Też nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu mąż córka to cały mój wymarzony świat resztę da się ogarnąć 🙂 ale czasami chciałabym mieć jeden dzień dla siebie a jak się taki zdarzy to zabieram się za… prasowanie albo tym podobne 🙂 Pozdrawiam i dziękuje za dobre słowo

 • Reply
  Anonimowy
  16 sierpnia 2013 at 20:07

  Nie możesz się nastawiać, że wszystkiemu podołasz. W przypadku wychowania dzieci – to nierealne. A to, że masz ochotę czasem uciec i wrócić za kilka dni to NORMALNA NORMA;)Dla mnie najtrudniej jest znaleźć złoty środek- dać siebie po równo – mężowi, dziecku i jeszcze coś dla samej siebie zostawić;) 😉 żeby nie zwariować;)

  • Reply
   monpetitmonde
   21 sierpnia 2013 at 21:11

   Też prawda z tym mężem czasami ciężko znaleźć czas dla siebie albo siły.. Gdzieś w środku tkwi taka myśl że muszę dać radę ze wszystkim..

 • Reply
  Agnieszka Modzelewska
  17 sierpnia 2013 at 17:29

  Jakbym samą siebie czytała 🙂

  • Reply
   monpetitmonde
   21 sierpnia 2013 at 21:19

   Chyba wiele z Nas mam ma problem z tym że chce ze wszystkim dać radę a nie pozwala sobie odpuścić. Taki to nasz sposób myślenia 🙂 Pozdrawiam

 • Reply
  Malina
  18 sierpnia 2013 at 16:19

  witam, zapraszam na candy z prezentem dla dzieci. Do zgarnięcia ręcznie szyta poduszka w kształcie małpki z długimi nóżkami do supłania.
  http://malinapracowniahandmade.blogspot.com/2013/08/candy-pluszak-pamiatka-z-wakacji.html
  Pozdrawiam, Malina.

 • Reply
  Peacock
  21 sierpnia 2013 at 20:29

  Nie mozna byc we wszystkim idealnym. Tez sie czasem zastanawiam czemu zycie nie moze byc mniej skomplikowane…

  • Reply
   monpetitmonde
   21 sierpnia 2013 at 21:18

   W tym wszystkim najtrudniejsze jest to że w moim otoczeniu jest rodzina która typowo uważa się za idealną pokazując to na każdym kroku a to po prostu przytłacza.. ale i tak kocham to co i kogo mam mimo że jest skomplikowane 🙂 Pozdrawiam

 • Reply
  Agnieszka Modzelewska
  22 sierpnia 2013 at 11:04

  Witam 🙂 Z góry przepraszam za taką moją małą prywatę, ale jest to ważne dla mojej córci 🙂 Chciałam zaprosić do zapoznania się z organizowaną przez nas akcją : ADOPTUJ MISIA 🙂

  Wszystkie szczegóły akcji znajdziecie na stronie :

  http://superdzieciaczki.blogspot.com/p/adoptuj-misia.html

  Z góry dziękuję za ewentualne zainteresowanie 🙂

 • Reply
  mama_pietruszki
  26 sierpnia 2013 at 17:51

  Wiesz, po drugiej stronie płotu zawsze trawa bardziej zielona i wszyscy sukcesy na każdym kroku odnoszą. Nie wieszaj poprzeczki za wysoko. Nie trzeba byc idealnym rodzicem by być dobrym rodzicem :).

 • Leave a Reply

  Close